وب گوشا

مدیران فناوری از هوش مصنوعی استقبال می کنند

۸ شهریور ۱۳۹۷

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «فارس»؛ بر اساس بررسی موسسه OpsRamp اکثریت ۶۸ درصدی مدیران حوزه فناوری می گویند موافق استفاده از هوش مصنوعی برای پیشبرد سریع تر و بهتر فرایندهای آی تی هستند.

بر اساس همین بررسی سه چهارم مدیران موسسات فناوری معتقدند استفاده از هوش مصنوعی موجب می شود تا درک بهتری از فرایندهای کاری در حال اجرا به دست آید و کیفیت این فعالیت ها ارتقا یابد.

از جمله حوزه هایی که هوش مصنوعی به پیشبرد آنها کمک می کند می توان به ظرفیت سازی اشاره کرد. کاربرد هوش مصنوعی باعث می شود تا به خصوص در محیط های پیچیده کاری ظرفیت‌های تازه‌ای به منظور اجرای فرایندهای مختلف ایجاد شود و بتوان تصمیمات مناسب تری اتخاذ کرد.

علاوه بر این، هوش مصنوعی باعث می شود تا توسعه فعالیت ها با دقت و کیفیت بیشتری صورت بگیرد و منابع نیز با دقت بیشتری اختصاص داده شوند. شناسایی دقیق تر نابهنجاری ها و مشکلات سیستمی و تحلیل و کشف بهتر تهدیدها از جمله دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی در فرایندهای مرتبط با فناوری اطلاعات است.

جالب اینکه ۷۴ درصد از مدیران شرکت های فناوری گفته اند استفاده از هوش مصنوعی باعث کاهش یا حذف کارهای زمان‌بری می شود که باید به صورت دستی انجام شوند.